KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14806197
nr 1480 6197
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1961, Söder Mälarstrand. Olja på duk, 44x54 cm, yttermått inklusive ram: 51x62 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:18:51
20/7 20:02:37
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin